Bristol Draw Saturday 23rd & Sunday 24th March 2019

Saturday 23rd March 2019 09:00 Section A Prelim Round
Shaun Jones V Adam White 5-5, 2-8
Mike Titcombe V Chris Brereton 7-2, 3-6, 2-0
Cory Davies V Geoff Moore 13-0, 9-2
Rich Ellis V Mark Burdett 4-6, 5-5
Pete Birmingham V Pete Collins 7-4, 7-3
Phil Gregory V Adam Knights 2-7, 6-7
Paul Bryant V Steve Moore 5-5, 4-9
Mike Prosser V Andy Moore 5-7, 1-8

 

10:30 Section B Prelim Round
Lee Rowland V Reece White 5-5, 7-8
Richard Toone V Duncan Rogers 0-9, 3-5
Toddy Di Giovanni V Brian Hawkins 9-5, 5-8, 1-2
Danny Denison V Mark Jones 10-0, 4-9, 1-2
Tony Loveless V Olivia Starr 6-6, 2-7
Martin Davis V Gary Fountain 1-13, 6-10
Neil Smith V Andy Smith 2-7, 6-10
Martin Timms V Margaret Dyer 6-9, 7-1, 2-1

 

12:00 Section A First Round
Adam White V Steve Moore 9-4, 10-1
Cory Davies V Mark Burdett 5-8, 2-7
Mike Titcombe V Pete Birmingham 11-0, 6-5
Adam Knights V Andy Moore 5-5, 3-8
Katy Smith V Martin Selway 4-9, 3-7
Tom Newman V Paul Sharman 4-7, 7-4 2-1
Dave Constant V Chris Ackland 0-11, 3-7
Kembra Healy V Jack Breen 2-14, 2-11

 

 

13:30 Section B First Round
Reece White V Andy Smith 1-7, 4-5
Mark Jones V Brian Hawkins 3-8, 5-5
Duncan Rogers V Olivia Starr 7-3, 9-1
Martin Timms V Gary Fountain 8-4, 7-4
Eric Seavill V Tony Parsons 4-9, 5-4, 0-2
Martin Tibbs V Alex Davies 3-7, 4-8
Tommy Nutt V Steve Mayhew 3-8, 0-10
David Leighfield V Scott Edwards 9-10, 7-4, 2-0

 

15:00 Section C Prelim Round
Barry Williams V Matt Smith 10-2, 2-6, 2-0
Lucy Smith V Phil Carpenter 6-6, 1-7
Terry Baker V Bill MacJack 0-9, 2-9
Keith Bailey V Gary Clarke 2-7, 7-4, 2-1
Richard Doughty V Tom Smith 3-8, 4-9
Nigel Gould V Nik Elphick 2-12, 1-9
Bob Harris    V Danny King 11-3, 7-8, 2-0
Hannah Smith V John Lopes 8-3, 7-1

 

16:30 Section A & B Second Round Open Draw
Martin Timms V Jack Breen 5-8, 1-9
Adam White V Mark Burdett 4-6, 9-4, 2-0
Mike Titcombe V Martin Selway 5-5, 7-4
Duncan Rogers V Alex Davies 8-7, 6-2
Tom Newman V Steve Mayhew 8-2, 10-1
Brian Hawkins V Chris Ackland 7-2, 6-1
David Leighfield V Tony Parsons 1-6, 7-2, 1-2
Andy Smith V Andy Moore 8-5, 5-6, 2-1

 

18:00 Section C First Round
Barry Williams V Bob Harris 7-3, 2-8, 0-2
Keith Bailey V Bill MacJack 5-4, 7-3
Phil Carpenter V Tom Smith 7-3, 5-9, 2-1
Hannah Smith V Nik Elphick 9-5, 6-1
John Marshall V Simon Barnard 7-5, 2-7, 2-0
Jamie Watkiss V Nicki Rossi                              9-4, 3-6, 2-0
Stephen Harris - Blaenau Gwent V Martin Shepherd 9-2, 6-6
Andrew Francis V Brian Lees 5-6, 9-3, 2-1

 

19:30 Section C Second Round Open Round
Hannah Smith V Bob Harris 7-3, 7-8, 0-2
Phil Carpenter V Stephen Harris 3-4, 6-5, 1-2
John Marshall V Keith Bailey 2-9, 6-6
Andrew Francis V Jamie Watkiss 5-4, 2-8, 0-2

 

Sunday 24th March 2019 - 09:00 Prelim Round
Scott Preece V Gary Payne 11-3, 11-3
Sam Perruza V Jason Sparkes 7-6, 8-6
Jon Bennett V Rob Palser 3-10, 8-6, 1-2
Andy Knapper V Norman Coad 5-3, 5-5
Steve Tuohy V BJ Byles 7-4, 3-9, 2-1
Ryan Atkins V Jonathan Latter 84, 7-3
Sean Gingell V Donna Knight 5-4, 8-1
Sam Watts V Warren Latter 4-8, 6-4, 0-2

 

10:30 First Round
Scott Preece V Sean Gingell 2-11, 0-9
Andy Knapper V Rob Palser 10-4, 6-2
Sam Peruzza  V Steve Tuohy 3-5, 9-6, 1-2
Ryan Atkins V Warren Latter 7-6,3-8,1-2
Mark Atkins V Pat Briscoe 1-11, 5-4,0-2
Simon Perruza V Tom Warner 2-7,6-8
Chris Moore - Barwell V Paul Maynard 4-6, 5-5
Ben Harris V Wade Marshall 10-1, 9-0

 

12:00 Second Round Open Draw
Ben Harris V Steve Tuohy 9-0, 9-3
Warren Latter V Paul Maynard 5-10, 7-3, 0-2
Andy Knapper V Tom Warner 10-0, 3-9, 1-2
Pat Briscoe V Sean Gingell 5-7, 1-8

 

13:30 Last 16 Open Draw
Mike Titcombe V Tom Warner 5-4, 7-8, 0-2
Tom Newman V Ben Harris 3-7, 2-6
Brian Hawkins V Paul Maynard 6-6, 7-7, 2-1
Sean Gingell V Keith Bailey 2-8, 3-7
Tony Parsons V Jack Breen 4-9, 5-5
Andy Smith V Adam White 7-5, 5-7, 0-2
Duncan Rogers V Bob Harris 6-3, 9-4
Stephen Harris V Jamie Watkiss 0-11, 7-5, 0-2

 

15:00 Quarter Final Open Draw
Duncan Rogers V Keith Bailey 9-5, 6-5
Brian Hawkins V Jamie Watkiss 9-4, 2-9, 2-1
Jack Breen V Tom Warner 3-8, 6-3, 2-0
Ben Harris V Adam White 5-7, 4-9

 

16:30 Semi Final Open Draw
Duncan Rogers V Adam White 0-12, 6-6
Brian Hawkins V Jack Breen 2-6, 4-6

 

18:00 Final
Adam White V Jack Breen 2-9, 4-9

Open Singles Circuit

The Open Singles Circuit welcomes everyone with an interest in this fascinating sport and opens its doors to people of all ages, abilities and agilities. Entering OSC events is quick and simple, with no membership required.

Shopping cart
Loading data...