Moonfleet Draw Saturday 13th & Sunday 14th October 2018

Saturday 13th October - 09:00 Section A First Round

Michael Knight V Paul Stokes 5-4, 8-7
Andy Knapper           V Mike Day 10-1, 6-5
Malcolm Potts V Graham Shadwell 1-9, 0-13
Chris Moore V Andy Moore 0-9, 3-5
Ryan Nash V Richard Clark 9-3, 9-2
Steven Moore                 V Alan Adair 1-6, 9-6, 0-2

 

10:30 Section A First Round
Darren Nutman V Michael Squires 6-6, 7-5
Scott Edwards V Dale Taylor 9-3, 8-2
Tiger Churchill             V Norman Coad 9-6, 6-7, 2-1
Martin Puckett V Neil Smith 7-4, 3-5, 1-2
Jamie Lockwood V Tony Parsons 6-3, 8-3
Keith Carruthers V Gary Fountain 5-6, 2-11

 

12:00 Section A First Round & Second Round
Jordan Moore           V Brandon King 6-6, 1-7
Craig Hatherall           V Nik Elphick 8-6, 4-6, 2-0
Jamie Watkiss V Brian Hawkins 1-7, 6-5, 2-0
Joe Wahnon V Greg Wride 8-7, 7-3
Michael Knight V Andy Knapper 9-0, 6-6
Graham Shadwell V Andy Moore 5-6, 5-2, 2-0

 

13:30 Second Round
Tiger Churchill V Neil Smith 3-8, 1-10
Ryan Nash V Alan Adair 5-6, 5-7
Darren Nutman                V Scott Edwards         7-1, 1-10, 2-0
Jamie Lockwood      V Gary Fountain 4-7, 2-10
Brandon King V Craig Hatherall 5-4, 4-8, 0-2
Jamie Watkiss V Joe Wahnon 3-7, 5-6

 

15:00 Third Round Open Draw
Craig Hatherall V Neil Smith 0-9, 4-4
Darren Nutman        V Alan Adair         10-1, 7-3
Michael Knight V Gary Fountain 1-12, 5-5
Graham Shadwell V Joe Wahnon 5-4, 7-3

 

16:30 Section B
Adam Bowell V David Kingdon 7-8, 1-11
Martin Shepherd V Arthur Thompson 4-6, 7-2, 2-0
Chris Cook                     V Jordan Moody 8-9, 3-6, 2-1
Graham Hatherall V Danny Denison 4-4, 2-8
Keith Wyman V Mike Gale 2-8, 4-6
Geoff Moore V John Lopes 6-5, 7-8, 1-2

 

18:00 Second Round
Danny Denison V John Lopes 8-5, 6-5
Martin Shepherd              V David Kingdon         4-5, 6-5, 2-1
Chris Cook V Mike Gale 7-1, 7-5

 

Sunday 14th October - 09:00 Section B First Round
Marty Groves V Adam White              3-11, 1-9
Austin Nash            V Mike Prosser 0-12, 4-6
Pat Briscoe V George Ridgeon 6-1, 5-7, 0-2
John Dalton                     V Russell Francis 8-6, 4-7, 0-2
Trevor Roberts                   V Tom Poore 9-6, 6-10, 2-0
Shaun Jones V Trevor Guard 11-3, 9-1

 

Sunday 14th October - 10:30 Section B First Round & Second Round
Bryan Coad               V Bill MacJack 2-9, 3-10
Paul Sharman V Steve Mayhew 8-8, 5-4
Percy Parkes V Fred Furlong 5-5, 8-7
Martin Selway V Paul Maynard 6-5, 8-4
Adam White V Mike Prosser 9-1, 6-1
Russell Francis V George Ridgeon 6-6, 2-8

 

12:00 Second Round
Trevor Roberts                             V Shaun Jones                       7-6,, 8-5             
Martin Selway                        V Paul Sharman 7-5, 4-9, 0-2
Percy Parkes V Bill MacJack 7-2, 7-1

 

13:30 Third Round Open Draw
Adam White  V Danny Denison 8-5, 2-8, 2-1 
Chris Cook                           V George Ridgeon     1-8, 14-0 2-0
Trevor Roberts V Percy Parkes 9-5, 7-4
Martin Shepherd                   V Paul Sharman 7-2, 10-1

 

15:00 Quarter Final Open Draw
Gary Fountain                     V Neil Smith             3-10, 7-5, 0-2
Martin Shepherd   V Darren Nutman 8-8, 6-4
Chris Cook V Adam White 4-5, 2-7
Graham Shadwell    V Trevor Roberts 8-5, 8-2

 

16:45 Semi Final Open Draw
Adam White         V Neil Smith 3-6, 2-9
Graham Shadwell          V Martin Shepherd 1-7, 9-4, 2-1

 

18:30 Final
Graham Shadwell                                        V Neil Smith                                      2-11, 5-6                  

Open Singles Circuit

The Open Singles Circuit welcomes everyone with an interest in this fascinating sport and opens its doors to people of all ages, abilities and agilities. Entering OSC events is quick and simple, with no membership required.

Shopping cart
Loading data...