North Wilts Draw Saturday 16th & Sunday 17th March 2019

Saturday 16th March 2019 - 09:00 Prelim
Darren Anteney            V Chris Moore NW      6-9, 7-4, 0-2
Kylie Hampton V Nik Elphick 1-7, 12-2, 2-0
Paul Brown V Mark Jones 0-12, 2-6
Paul Murray  V Jordan Moore 6-3, 6-2
Keith Carruthers V Steve Moore 5-6, 1-6
Barry Jenkins V Rob Palser 7-7, 8-3

 

10:30 Prelim & First Round
David Ayton             V

Sue Cooke

4-9, 4-8
Craig Hatherall          V Neil Smith  2-11, 3-10
Barry Jenkins                      V Steve Moore                    7-3, 8-3
Kylie Hampton               V Chris Moore - NW 1-12, 6-4, 2-1
John Lopes V Andy McIntyre 1-10, 2-7
Paul Murray V Mark Jones 10-3, 7-5

 

12:00 First Round
Tony Parsons     V Maurice Byron 6-3, 10-3
Andy Bradfield  V Jean Collier 8-5, 12-1
Ian Jenkins                   V Steve Tuohy            5-6, 9-4, 2-1
Barry Williams  V Eric Davies 6-3, 8-5
Sue Cooke V Neil Smith 3-12, 3-8
Rich Ellis V Mike Linn 8-1, 2-8, 2-1

 

13:30 First Round
Norman Coad               V Martin Clark            5-8, 8-2, 0-2
Sean Gingell V Gary Payne 7-2, 7-7
Geoff Moore V Lucy Smith  7-2, 3-12, 1-2
Helen Tuohy V Andy Moore 7-11, 4-5
Phil Gregory  V Duncan Rogers  7-5, 8-6
Colin Haynes                        V Katy Smith                  10-5, 3-12, 1-2

 

15:00 Second Round 
Barry Jenkins V Barry Williams 4-5, 6-6
Paul Murray        V Andy McIntyre              1-9, 3-8
Tony Parsons V Andy Bradfield 7-4, 4-5, 1-2
Ian Jenkins V Neil Smith 5-4, 4-8, 2-1
Rich Ellis V Kylie Hampton 1-6, 3-8
Sean Gingell V Martin Clark 7-4, 4-4

 

16:30 First & Second Round
Lucy Smith                   V Andy Moore         3-8, 7-5, 1-2
Phil Gregory V Katy Smith 8-3, 7-4
Nicole Rogers V Martin Selway 2-9, 3-6
Jordan Moody V Paul Sharman 7-2, 6-5
Mike Titcombe  V Donna Knight 7-3, 7-1
Jonathan Stokes V Scott Edwards 4-9, 0-12

 

18:00 First Round & Last 16
Ian Jenkins                   V Andy McIntyre        7-3, 3-6, 2-0
Barry Williams V Andy Moore 1-10, 3-8
Phil Gregory V Kylie Hampton 6-4, 8-4
Sean Gingell V Andy Bradfield 8-1, 6-4
Miles Pickering V Mick Fisher 1-11, 6-7
Bob Harris V Margaret Dyer 7-5, 8-1

 

19:30 Second Round
Jordan Moody V Martin Selway                   3-10, 5-6    
Mike Titcombe                     V Scott Edwards 4-6, 6-6
Bob Harris V Mick Fisher 2-8, 8-2, 2-1

 

Sunday 17th March 2019 - 09:00 First Round
Pat Briscoe V Bill MacJack 10-2, 6-4
Irene Button                    V Lloyd Sabatini          5-10, 5-4, 0-2
Andy Knapper V Mark Atkins 5-3, 9-2
Graham Hatherall V Bob George 9-2, 4-10, 1-2
Ray Cutting V Gary Fountain 7-8, 2-9
Danny Denison V Fred Furlong 10-2, 6-8, 2-1


 

10:30 First Round & Second Round
Lee Rowland V Tommy Nutt 9-2, 11-4
Tom Warner V Shaun Jones  3-8, 2-7
Greg Wride V Paul Maynard 0-12, 2-8
Phil Carpenter  V Martin Shepherd 7-2, 2-7, 1-2
Pat Briscoe V Lloyd Sabatini 7-3, 6-5
Andy Knapper           V Bob George 5-5, 7-4

 

12:00 Second Round
Danny Denison        V Gary Fountain 1-9, 7-4, 2-0
Paul Maynard V Martin Shepherd 8-5, 4-5, 1-2
Lee Rowland V Shaun Jones 7-2, 5-6, 0-2

 

13:30 Last 16
Bob Harris V Martin Selway 8-8, 3-8
Danny Denison V Scott Edwards 2-7,6-5, 2-1
Pat Briscoe V Shaun Jones 9-4, 7-2
Andy Knapper V Martin Shepherd 8-3, 4-6, 2-1

 

15:00 Quarter Final 
Phil Gregory V Sean Gingell 7-5, 5-6, 2-0
Ian Jenkins V Danny Denison 4-4, 6-4
Andy Moore V Andy Knapper 10-1, 5-5
Martin Selway V Pat Briscoe 5-6, 1-5

 

16:30 Semi Final
Andy Moore V Phil Gregory 3-8, 4-7
Pat Briscoe V Ian Jenkins  3-5, 9-6, 0-2

 

18:00 Final
Phil Gregory  V Ian Jenkins 7-5, 3-8, 1-2

Open Singles Circuit

The Open Singles Circuit welcomes everyone with an interest in this fascinating sport and opens its doors to people of all ages, abilities and agilities. Entering OSC events is quick and simple, with no membership required.

Shopping cart
Loading data...