Sully Draw Saturday 29th & Sunday 30th September 2018

Saturday 29th September 2018 - 09:30 Round 1 
Martin Heitzman - Bromsgrove V Phil Carpenter 4-3, 4-7, 1-2
Rich Ellis - NW V Martin Selway - Islwyn 1-10, 4-10
Rod Hudson V Kirsty Richards - Bromsgrove 5-4, 4-4
Colin Rees  V Clive Hopkins 2-9, 1-7
Clive Vaughan - Westlecot V Richard Clark - Bodmin 5-5, 4-3
Lucy Smith - Westlecot V Joe Dawson - Barwell 3-7, 10-2, 0-2
Brian Griffiths V Norman Coad 2-8, 4-8
Chris Moore - Barwell          V Jonathan Williams 0-8, 5-5

 

11:00 Round 1
Neil Smith - Westlecot V Clive Todd 8-1, 8-5
Dave Parker  V Matthew Woodcock 3-5, 9-6, 2-1
Jason Greenslade - Sully V Chris Cook 10-1, 9-4
John Lopes V Michael Squires - E Dorset 6-5, 4-7, 2-0
Eric Davies V Barry Williams 3-8, 8-3, 1-2
Peter Hocking V Bryan Jones 8-3, 3-8, 2-1
Brian Gist V Phil Gregory 6-9, 0-11
Danny Denison - Torquay Utd V Martin Clarke-Squires 5-6, 7-2, 0-2

 

12:30 Round 2 Open Draw
Jonathan Williams V  Joe Dawson 6-2, 2-8, 2-0
Barry Williams V Clive Hopkins 10-1, 9-0
Neil Smith V Dave Parker 6-5, 6-1
John Lopes V Phil Gregory 0-9, 1-10
Martin Clarke-Squires V Phil Carpenter 8-3, 2-10, 1-2
Jason Greenslade V Norman Coad 7-6, 10-4
Rod Hudson V Peter Hocking 4-5, 4-4
Clive Vaughan V Martin Selway 0-13, 8-3, 2-0

 

14:00 Round 3 Open Draw (4 Winners through to Quarter Final Sunday)
Phil Gregory V Peter Hocking 12-1, 8-5
Jason Greenslade V Phil Carpenter 8-2, 4-4
Jonathan Williams V Barry Williams 2-11, 8-2, 2-0
Neil Smith V Clive Vaughan 9-4, 10-2

 

16:00 Round 1
  V Tony Frowd - Sully W/O
Gary Fountain - Dolphin V Steve Close 11-2, 8-4
Graham Hatherall - Westlecot V Chris Ackland - Sully 5-6, 2-9
Arthur Thompson V Jarrad Breen 7-5, 3-8, 1-2
Phil Davies V Keith Michael  6-7, 10-0, 2-0
  V Shaun Jones W/O
Craig Hatherall - Westlecot V Bill MacJack 8-2, 7-3
David Kingdon V Dave Curtis 9-4, 3-7, 2-0

 

17:30 Round 2 Open Draw (4 Winners through to Last 16 Sunday 12pm)
Tony Frowd V Shaun Jones 7-8, 0-7
Dave Kingdon V Gary Fountain 7-4, 6-2
Craig Hatherall V Chris Ackland 9-3, 6-6
Phil Davies V Jarred Breen 4-7, 1-10

 

Sunday 30th September 2018 09:00 Round 1 
George Ridgeon - Mid Glos V Emma Woodcock 0-9, 4-8                 
John Roberts V Liam Stone 2-8, 7-6, 2-0
Tom Smith - Erewash V Katy Smith - Westlecot 3-9, 6-6
Scott Edwards - Oxford C&C V Paul Sharman - Carterton 12-3, 8-8
Stuart Evans - Plymouth V A R Davies 11-5, 8-3
Robert Chisholm  V Dick Cowling 8-1, 6-5
Anthony Parsons  V John Ackland 7-3, 4-5, 0-2
  V Paul Stokes W/O

 

10:30 Round 2 Open Draw
Emma Woodcock V Katy Smith 6-2, 7-3
Jon Ackland V Paul Stokes 9-4, 7-6
Scott Edwards V Stuart Evans 7-4, 0-8, 2-0
Rob Chisholm              V John Roberts 3-6, 8-3, 0-2

 

12:00 Round 3 Open Draw
Jarred Breen   V Rob Chisholm 7-4, 8-7
Jon Ackland V Shaun Jones  3-7, 3-7
Emma Woodcock V Scott Edwards 1-10, 4-9
Craig Hatherall V David Kingdon 4-5, 8-3, 1-2

 

13:45 Quarter Final Open Draw
Neil Smith V David Kingdon 4-3, 5-5       
Jason Greenslade V Scott Edwards 6-5, 7-1
Jarred Breen V Shaun Jones 7-4, 6-2
Jon Williams V Phil Gregory 0-7, 3-7

 

15:30 Semi Final Open Draw
Neil Smith V Phil Gregory 6-6, 3-6
Jason Greenslade V Jarred Breen 5-2, 7-8, 0-2

 

17:00 Final
Jarred Breen V Phil Gregory 7-5, 8-6

Open Singles Circuit

The Open Singles Circuit welcomes everyone with an interest in this fascinating sport and opens its doors to people of all ages, abilities and agilities. Entering OSC events is quick and simple, with no membership required.

Shopping cart
Loading data...