Wey Valley Draw Saturday 27th & 28th April 2019

Saturday 27th April 2019 - 09:00 First Round - Possible Top 32
Paul Sharman V Reece Hutton 8-4, 8-0
Tina Cooper V Jake Clarke 4-10, 4-8
Barry Williams V Sandra Jones 6-7, 4-5
Ian Jenkins V Mark Bishopp 8-4, 7-3
Martin Shepherd V Dave Hill 13-2,5-5
Rebecca Fey V Kylie Hampton 1-8, 5-7

 

10:30 First Round
Will Allen V Matt Short 9-1,9-2
Shaun McCaughan V Bill MacJack 7-2,2-10.2-1
Steve Tuohy V Paul Dickinson 8-3,9-6
Sean Gingell V Mick Fisher 9-5,5-7,1-2
Helen Tuohy V John Hardwood 2-7,7-4,2-0
John Lopes V Adam White 5-6,7-8

 

12:00 First Round & Second Round
Chris Moore - Barwell V Paul Vam 5-3,2-6,2-0
Darren Nutman V Trevor Roberts 0-8,7-3,0-2
Phil Arnell V Dan Hughes 1-8, 1-8
Billy Short V Amy Truran 7-4,6-5
Paul Sharman V Jake Clarke 3-8,7-2,1-2
Sandra Jones V Ian Jenkins 1-6,0-11

 

13:30 Second Round
Martin Shepherd V Kylie Hampton 4-6,10-1,2-0
Matt Short V Shaun McCaughan 8-2,6-7,1-2
Steve Tuohy V Mick Fisher 4-5,7-6,0-2
Helen Tuohy V Adam White 2-11,8-5,2-1
Chris Moore  V Trevor Roberts 4-9,12-0,2-0
Dan Hughes V Billy Short 3-7,5-10

 

15:00 Third Round
Chris Moore V Ian Jenkins 4-4, 4-5
Martin Shepherd V Shaun McCaughan 2-11, 9-3, 0-2
Billy Short V Jake Clarke 5-5, 8-2
Mick Fisher V Helen Tuohy 7-5, 7-1

 

16:30 First Round
Simon Clarke V A Martin 5-6, 3-7
Danny Denison V Gary Payne 6-5, 9-1
Chris Wilkins V James Shillingford 6-3, 1-6, 2-1
Mark Nullmeyers V Barry Jenkins 6-4, 7-7
A Richardson V James Bruder 5-4, 3-8, 0-2
Andrew Griggs V Geoff Moore 4-9, 1-5

 

18:00 Second Round
A Martin V Danny Denison  
Chris Wilkins V Mark Nullmeyers  
James Bruder V Geoff Moore  

 

Sunday 28th April 2019 - 09:00 First Round
Graham Street V Dawn Slaughter 6-6,6-2
Chris Young V Norman Coad  0-10,7-6,1-2
Nik Elphick V Jonathan Stokes 9-0,7-3
Pat Briscoe V Chris Jones 2-8,7-6,2-0
Jonathan Latter V Lawrence Gatfield 5-8,7-5,2-1
Paul Reynolds  V Gary Clarke 10-2,2,8,1-2

 

10:30 First Round & Second Round
Paul Maynard V Wade Marshall 6-6, 8-1
Richard Coverdale V Charlie Souter 2-5, 9-0, 2-0
Charles Bruder V Warren Latter 6-6, 9-4
Ian Honnor V Scott Edwards 7-7, 1-8
Graham Street V Norman Coad 8-3, 6-1
Nik Elphik V Pat Briscoe 0-12, 0-12

 

12:00 Second Round
Jonathan Latter  V Gary Clarke 9-3, 8-3
Paul Maynard V Richard Coverdale 6-5.6-4
Charles Bruder V Scott Edwards 8-7,11-0

 

13:30 Third Round
Chris Wilkins V Gary Clarke 3-5, 2-9
Paul Maynard V Charles Bruder 1-7, 1-8
Pat Briscoe V Graham Street 7-3, 9-8
James Bruder V Danny Denison 6-5, 5-6, 0-2

 

15:00 Quarter Final
Ian Jenkins V Pat Briscoe 5-4, 7-4
Danny Denison V Billy Short 8-1, 7-2
Charles Bruder V Mick Fisher 4-4, 5-5, 2-1
Shaun McCaughan V Gary Clarke 5-8, 1-7

 

16:45 Semi Final
Gary Clarke V Ian Jenkins 4-9, 5-4, 0-2
Charles Bruder V Danny Denison 9-5, 6-6

 

18:30 Final
Charles Bruder V Ian Jenkins 5-5,4-4,2-1

 

Open Singles Circuit

The Open Singles Circuit welcomes everyone with an interest in this fascinating sport and opens its doors to people of all ages, abilities and agilities. Entering OSC events is quick and simple, with no membership required.

Shopping cart
Loading data...